Aitame Süüria pagulasi!

 

Alusta annetust!

 

Aitame Süüria pagulasi!

Süüria sõda kestab viiendat aastat ja on kodudest minema sundinud peaaegu 12 miljonit inimest. Neist 7,6 miljonit on sisepõgenikud Süürias, üle 4 miljoni on pagenud naaberriikidesse. Umbes pooled neist on vastu võtnud Türgi.
Aita neid pagulasi aidata! Mittetulundusühingud Eesti Pagulasabi ja Ethical Links koguvad annetusi, et toetada kriisipühholoogide tööd Rehanlıs ja aidata katta Süüria pagulasperede esmavajadusi Ankaras.
Eesti Pagulasabi Ethical Links
Soovid teha hoopis pangaülekande vabalt valitud summas?
Muud summad saab üle kanda MTÜ Eesti Pagulasabi pangakontodele EE151010220015188017 (SEB), EE392200221056272250 (Swedbank) või EE691700017003304495 (Nordea). Makse selgituseks kirjuta "Süüria".

Rehanlı - laste kriisipsühholoogid

“Mul ei ole kedagi, ma ei tunne kedagi, ma olin tänaval koos oma õega, me olime üksinda...“ 12-aastase Majd´i isa lasti maha poisi silme all. Seejärel kaotas ta ka teised sugulased. Õega koos elasid nad tänaval ja Majd püüdis hankida süüa nii endale kui õele. Näinud Süürias palju valu ja vägivalda, sattusid Majd ja ta õde koos tuhandete teiste Süüria lastega üle piiri Türki lastekodusse.
Eesti Pagulasabi ja Ethical Links koguvad annetusi, et toetada kriisipsühholoogide tööd lastega, nii koolides kui lastekodudes.
Süüria piirist vaid mõne kilomeetri kaugusel Hatay provintsis asuvas Reyhanlı linnas oli enne sõda umbes 50 000 elanikku. Tänaseks on Reyhanlı elanike arv Süüria põgenike tõttu kolmekordistunud, suure osa põgenikest moodustavad lapsed. Nende seas on lapsi, kes on pidanud nägema, kuidas nende vanemad surma saavad. Nende seas on lapsi, keda on väärkoheldud, ja lapsi, kes on pidanud täiesti ise sõja keskel hakkama saama.
Raske koorem võib muutuda psüühikale liiga keeruliseks – mõni laps muutub agressiivseks, mõni tõmbub endasse. Mõni on püüdnud elu enesetapuga lõpetada, mõni kannatab foobiate käes. Turvatunde puudus on aga pea kõikidel lastel.
Meie kohaliku partneri, humanitaarabi organisatsiooni UOSSM andmetel vajab suurem osa Reyhanlı lastest psühholoogilist abi. Eestist kogutud annetuste eest toetatakse ühe psühholoogi tööd käesoleva aasta lõpuni.
Ükski laps ei ole ära teeninud seda, mida need lapsed on pidanud läbi elama. Sinu annetus ei pea olema suur – iga panus on oluline. Mis on meie jaoks kohvikus joomata jäänud kohv ja ostmata jäänud kook, tähendab Süüria lastele vähem hirmu ja painavaid unenägusid ning rohkem lootust tuleviku osas.

Önderi pagulasperede toidu- ja esmatarbekaubad

11-aastane Mohammad Aleppost on pidanud müüma Türgi tänavatel pabertaskurätte, et tema ja ta vennad nälga ei jääks. Ta arvab ikka veel, et kooliskäimine on midagi sellist, mida saavad teha ainult rikkad inimesed. „Kelleks sa tulevikus saada tahad?“ „Ma ei taha kellekski saada... ma tahan lihtsalt tagasi koju minna. Aga meil ei ole kodu, see on puruks pommitatud, kus me elaksime? Mida sa tahad, et ma sulle ütleksin?“
Eesti Pagulasabi ja Ethical Links koguvad annetusi, et aidata kohanemisperioodil pagulasperesid toidu ja esmatarbekaupadega (toiduained, hügieenitarbed jms).
Türgi on nüüd maailmas pagulasi vastu võtvate riikide tipus: registreeritud pagulasi on 1,8 miljonit, tegelikeks arvudeks pakutakse üle 2 miljoni. Suur osa pagulastest elab Türgi valitsuse hallatavates laagrites, ent palju on ka neid, kes ei ela laagrites ning püüavad ise hakkama saada. Mõni on suutnud üürida endale kodu, mõni elab telgis või tänaval.
Türgi pealinna Ankara Önderi-nimeline linnaosa oli ümberplaneerimisel ja majad lammutamisele määratud, kui sõja eest põgenevad süürlased Ankarasse jõudsid. Paljud pagulased on leidnudki ulualuse just lammutamisele kuuluvates majades. Suur osa nendest ei saa töötada – neil ei ole tööluba või on neil puudulik keeleoskus või uues elukohas sobimatu kvalifikatsioon.
Meie kohalikuks partneriks on mittetulunduslik organisatsioon Önder Vakfı, millel on mitmeaastane kogemus Süüria pagulaste aitamises Önderi linnaosas. Seni toetub organisatsiooni töö vaid heade eraisikute ja organisatsioonide annetustele.
Palun aita pagulasperesid aidata! Sinu annetus ei pea olema suur – iga panus on oluline. Mis on meie jaoks ostmata jäänud pluus või kinopilet, tähendab Süüria pagulastele täis kõhtu ja inimväärset elu.