Skip to main content
245

Keenia

Keenias toetame koostöös Kakuma pagulaslaagris ja Kalobeyei integreeritud asulas ettevõtlikke inimesi, kes soovivad asutada oma äri. Lisaks viime läbi eluoskuste töötube noortele, toetame põgenikke digioskuste arendamisel ning põllumajanduskooperatiivi vajalike seadmete ostmisel, et leevendada põuast tulenevaid probleeme. 
Pilt

Enamik Keeniasse jõudnud pagulasi ja varjupaigataotlejaid on pärit Somaaliast (54%), neile järgnevad Lõuna-Sudaan (24,5%), Kongo DV, Etioopia, Burundi, Sudaan, Uganda jt. Kodumaalt põgenenud inimesed moodustavad kogu Keenia elanikkonnast 6,7% ehk 2021. aasta märtsi lõpu seisuga 515 500 inimest. Keenias on kaks suurt pagulaslaagrit: Dadaabi laager riigi idaosas, kus elavad peamiselt Somaaliast põgenenud inimesed (u 225 000 pagulast), ning Kakuma laager riigi loodeosas, kus elavad peamiselt Sudaani konfliktide eest põgenenud inimesed (2021. aasta aprilli seisuga 206 331 pagulast). Neis kahes laagris elavad peaaegu pooled Keenia pagulastes, vastavalt 44% ja 40%. 16% pagulastest on paigutunud linnalistesse piirkondadesse (peamiselt pealinna Nairobisse). 76% pagulaste koguarvust on naised ja lapsed.

Keenias toetame koostöös Action Africa Help International (AAHI) organisatsiooniga Kakuma pagulaslaagris ja Kalobeyei integreeritud asulas ettevõtlikke inimesi, kes soovivad asutada oma äri. Lisaks viime läbi eluoskuste töötube noortele, toetame põgenikke digioskuste arendamisel ning põllumajanduskooperatiivi vajalike seadmete (nt veepumbad ja generaatorid) ostmisel, et leevendada põuast tulenevaid probleeme.  

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
1 + 14 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.