Skip to main content

Eesti Pagulasabi ja Sõbralt Sõbrale kutsuvad üles annetama Ukraina pagulaslastele talveriideid

NB! Pikendasime kampaaniat 12. novembrini. 

Eesti Pagulasabi ja sotsiaalne ettevõte Sõbralt Sõbrale kutsuvad häid inimesi üles annetama sooje talveriideid siia jõudnud Ukraina lastele. Kampaania raames kogutakse korras ja puhtaid talvejopesid, pükse, kombinesoone ja talvesaapaid 2-12 aastastele lastele.

“Talv ja külmad on tulekul ning paljud Ukraina pered on mures, kuidas mahutada pere nappi eelarvesse talveriiete ning -saabaste ost. Kampaania abil soovime koguda lastele sobilikke riideid ja jalatseid, et Ukraina lastel ei jääks talverõõmude nautimine kehva riietuse taha,” selgitas Anu Viltrop, Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht ja juhatuse liige.

Alates sõja eskaleerumisest veebruaris on Eestisse jõudnud ligi 60 000 põgenikku, kellest ligikaudu 24,5% on lapsed.

“Sõbralt Sõbrale ettevõttena oleme aastaid teinud koostööd erinevate pagulasi toetavate organisatsioonidega ning aidanud Eestisse jõudnud inimesi hädavajalikuga. Me usume, et üheskoos saame luua võimalusi headeks muutusteks,” ütles Kaspar Nummert, Sõbralt Sõbrale tegevjuht.

Riideid ja jalanõusid võetakse vastu üle Eesti kõikides Sõbralt Sõbrale taaskasutuskauplustes 10. oktoobrist kuni 12. novembrini. Sõbralt Sõbrale taaskasutuskaupluste asukohad leiab siit: www.sobraltsobrale.ee/kauplused. Kogutud asjad sorteeritakse ning saadetakse laiali üle Eesti, kus kohalikud omavalitsused riided ning jalanõud novembri alguses abivajajatele välja jagavad.

Lisainfo:

Anu Viltrop, anu@pagulasabi.ee

+372 5665 9118

Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht, juhatuse liige

Kaspar Nummert, kaspar@sobraltsobrale.ee

+372 5345 0603

Sõbralt Sõbrale kaupluseketi tegevjuht

 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
3 + 2 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.