Skip to main content

Eesti Pagulasabi toetab Kakhovka tammi õhkulaskmise tõttu kannatanud inimesi Ukrainas

Pilt
eesti pagulasabi

Eesti Pagulasabi toetab Ukrainas Kakhovka tammi õhkulaskmise tõttu kannatanud inimesi, jagades jõe mõlemal kaldal rahapõhist abi ning paremkaldal toiduabi. Hetkel on Pagulasabi jõudnud toetada juba üle 1000 inimese, nädala lõpuks loodetakse jõuda 1500 inimeseni.

„Tammi õhkulaskmine on tekitanud humanitaar- ja keskkonnakatastroofi, mille tõttu kannatavad sajad tuhanded inimesed ning millel saavad olema pikaajalised mõjud. Meie kohapealne meeskond reageeris kriisile koheselt, võttes ühendust varasemate abisaajatega mõlemal pool jõge ja pakkudes neile rahapõhist abi. Selline abi suudab ületada ka rindejoont ning lubab inimestel ise otsustada, kas neil on seda vaja evakueerumiseks, toidu, joogivee või ravimite ostmiseks või uues turvalises kohas rendi tasumiseks. Lisaks oleme Ukraina kontrolli all oleval Dnipro paremkaldal praeguseks abivajajatele välja jaganud üle 400 toidupaki,“ ütles Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson.

Eesti Pagulasabi fookus on suunatud katastroofist otseselt mõjutatud leibkondadele Hersoni ja Mõkolaivi oblastites ning käesoleva nädala lõpuks peaks kohapealne meeskond Jansoni hinnangul rahapõhise abiga jõudma umbes 1500 inimese ehk ligi 600 leibkonnani. Lisaks jagatakse koordineeritult teiste humanitaarorganisatsioonidega nädala lõpuks välja veel toidupakke.

Eesti Pagulasabi on alates Venemaa täiemahulisest sissetungist Ukrainasse andnud Hersoni oblastis rahapõhist abi ligi 22 000 inimesele ja üle 4000 inimese sai rahalist abi talve üleelamiseks. Mõkolaivi oblastis on Pagulasabi andnud rahapõhist abi 5400 inimesele ja ligi 1000 inimest sai talve üleelamise toetust. 

Rahapõhise toetuse suurus on 2220 Ukraina grivnat (umbes 56 eurot) inimese kohta kuus. Toetust antakse korraga kolmeks kuuks ja seda aitab rahastada Euroopa Liit (ECHO). 

Ukraina inimesi saab toetada Eesti Pagulasabi annetuslehe kaudu.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
7 + 7 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.