Skip to main content

Jutte siit ja säält

Maikuus 2021 ilmus Eesti Pagulasabil raamat “Jutte siit ja säält”, kus oma loo räägivad kümme pagulast ja rändetaustaga inimest, kes on Eestisse elama asunud. Siit leiab teose nii e- kui ka audioraamatuna. 

Raamatu üheks ajendiks oli juba neli aastat tagasi alustatud üleeestiline üritustesari “Saame tuttavaks!”. “Toome kokku siinsed välismaalased ja kohalikud, et valmistada koos süüa, õppida tantsima, vestelda maailmaasjadest ja tutvuda. Korraldame neid selleks, et maandada rändega seotud eelarvamusi ja hirme ning viia rändetaustaga inimesed kokku kohalike kogukondadega,” ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop. Ta lisas, et sarnastel põhjustel sündis ka raamat “Jutte siit ja säält”.

Viltropi sõnul on mitmed selle raamatu kangelased jõudnud Eestisse seetõttu, et elu kodus on muutunud neile sõja, rahutuste, poliitiliste veendumuste, usulise kuuluvuse või seksuaalse sättumuse tõttu ohtlikuks. Raamatus räägivad oma loo Jenny Nigeeriast, Efren Mehhikost, Nuriyan Dagestanist, Khatoon & Behnam Iraanist, Margarit Armeeniast, Shorok Süüriast, Said Tadžikistanist, Vassili Venemaalt ja Kyuho Lõuna-Koerast.  

“Olen erakordselt tänulik, et need inimesed avasid mulle koduukse ning olid nõus jagama minuga enda kogemusi. Inimestega vesteldes sain aga kõige enam kinnitust veendumusele, et inimloomus on üsna universaalne. Ei ole vahet, kas tulla Nigeeriast või Dagestanist, lõpuks vajavad kõik turvatunnet,” ütles lood kirja pannud Brigitta Davidjants.

Raamatu väljaandmist toetas Siseministeerium ja Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond (AMIF). Fotode autor on Annela Samuel.

 

Kuula lugusid audioraamatuna, klõpsates piltidel: 

 


Sissejuhatus

                                                                       

            Khatoon&Behnam

                            Jenny                         Efren                         Nuriyan             Khatoon&Behnam

 

                                                                         

            

                            Margarit                      Shorok                       Said                          Vasily

 

 

Kyuho

 

Lae alla e-raamat SIIT. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
3 + 2 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.