Skip to main content

UKRAINA PÄEV – UKRAINA MINUT

Homme, 24. augustil, Ukraina iseseisvuspäeval, kutsume koos teiste Eesti organisatsioonidega üheskoos avalikkust üles näitama taaskord oma toetust Ukrainale. Üleskutses palume teha endast või sõpradest pilt Ukraina värvidega. Piltidest valmib kollaaž, mis kingitakse Eesti riigi poolt Ukraina riigile. Liitu Facebooki'i üritusega SIIN. 

Täpselt kuus kuud tagasi alustas Venemaa täiemahulist sõda, et Ukrainat hävitada. Selle ajaga on ukrainlased tõestanud kogu maailmale, et nad armastavad oma maad. Ja samas on see sõda tõestanud, et üksi jäädes ei saa keegi võita. Ukrainal on meid vaja!

Ukraina isesesisvuspäeval kutsuvad Ukraina Suursaatkond Eestis, Mondo, Eesti Pagulasabi, Ukraina Kultuurikeskus, MTÜ Slava Ukraini, Päästeliit, Vaba Ukraina, MTÜ Käsikäes, Aitan Kaitsta, Pro Patria, Päästeliit, United Delivery Mission, Aitan Kaitsta, Naiskodukaitse, Kaitseliit jt, kelle kaudu väga-väga paljud eestlased on juba Ukrainat aidanud, kõiki üles näitama taaskord oma tahet toetada Ukrainat. 

Sel Ukraina pidupäeval teeme midagi väga lihtsat. Näitame, et ka sõja kuuendal kuul oleme Ukrainaga. 

  • Hommel, 24. augustil, tee pilt Ukraina värvidega. See võib olla Ukraina lipp või muul viisil näidatud Ukraina lipuvärvid. Pilt võib olla tehtud kodus, aga veel parem oleks, kui foto taustal on mingi äratuntav paik inimeste kodukohast. Kui võimalik, palutakse fotole panna ka oma lemmiksõna ukraina keeles. Vene impeeriumi juhid on öelnud, et nad soovivad seda keelt hävitada. Meie näitame, et see keel on tugev ja ilus. 
  • Pilt tuleb üles laadida SIIN, kuhu moodustub kõigile nähtav pildigalerii. Postita foto ka sotsiaalmeediasse teemaviitega #ukrainaminut. 

Saadetud fotodest sünnib kollaažpilt, mis kingitakse Eesti riigi poolt Ukrainale. 

See võtab aega vaid ühe minuti Su päevast, aga see minut on tähtis. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
4 + 16 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.