Skip to main content

Eesti Pagulasabi humanitaarabi Ukrainas: 2019. aasta arvudes

Lõime kokku arvud, kui palju andis Eesti Pagulasabi 2019. aasta sügisel ja talvel Ida-Ukrainas humanitaarabi.

  • Jõudsime augustist märtsini koos kohapealsete partneritega humanitaarabiga 1037 inimeseni Donetski ja Luhanski oblastites. Neist 504 olid täiskasvanud – 120 mehed ja 384 naised – ning 533 lapsed.

  • Augustis ja septembris jagasime välja 327 koolitarvikute komplekti sisepõgenikest lastele, kes elavad rindelähedastes asulates. Komplekteerisime kahte tüüpi koolitarvikute komplekte – nooremale ja vanemale kooliastmele. Koolipakkides oli 21 või 24 eset vihikutest kunstitarveteni.

  • Andsime talveks valmistumise toetust 134 leibkonnale, kuhu kuulus kokku 224 täiskasvanut (70 meest, 154 naist) ja 206 last. Leibkonnad said talveks valmistumiseks keskmiselt 5000 UAH (ca 175 EUR). Inimesed ostsid selle raha eest peamiselt kodusooja, samuti riideid, jalanõusid, ravimeid ja toitu.

  • Talve hakul jagasime 280 hügieenitarvikute komplekti rinde lähedal elavatele eakatele inimestele – 50 mehele ja 230 naisele. Komplektidesse kuulusid hambapasta, seep, šampoon, pesupulber, pesuseep ja erinevad puhastusvahendid. 95 komplekti sisaldasid ka täiskasvanute mähkmeid. Neist asjadest jätkus inimestele keskmiselt kolmeks kuuks.

Foto autor: Eero Janson

Projekti rahastab Välisministeerium humanitaarabi vahenditest.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
1 + 5 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.