Skip to main content

Humanitaarabi

Igas puhkenud sõjas või relvakonfliktis on inimesi, kes selle tõttu kannatavad või selle eest põgenevad. Usume, et igaühel on õigus saada abi, kui ta seda vajab, ning tegutseme selle nimel, et Eesti humanitaarabi jõuaks otse abivajajateni. Väikese organisatsioonina ei suuda me sekkuda kõikjal, kus selle järele on vajadus, ometi saame oma sekkumistes olla paindlikud ja efektiivsed.

Hetkel pakub Eesti Pagulasabi humanitaarabi Ukrainas, JordaaniasLiibanonis, Keenias ja Gruusias. Varem oleme humanitaarprojekte läbi viinud Türgis. Kliki riikidel, et näha täpsemalt!

[view:countries=block]

Toetavad projektid

Humanitaarabi võimekuse arendamine ja säilitamine nõuab palju tööd. Selleks viime ellu võimekuse suurendamiseks suunatud projekte ja tegevusi:

  • Oleme välja andnud humanitaarabi käsiraamatu alustavale humanitaartöötajale, mis on vabalt internetis kättesaadav ja allalaetav.
  • Lähetame oma partnerorganisatsioonide juurde Euroopa Liidu abivabatahtlikke. 2019.–2020. aastatel lähetasime kokku kaheksa vabatahtlikku Liibanoni, Bosnia ja Hertsegoviinasse, Albaaniasse ja Montenegrosse.
  • Koolitame end pidevalt humanitaarabi teemadel, sh koolitused missioonide ja lähetuste turvalisusest, riskide ennetamisest, humanitaarprojektide monitoorimisest ja hindamisest, humanitaarprojektide juhtimisest jne.

Meie humanitaarabi projekte rahastavad valdavalt Eesti Välisministeerium humanitaarabi ja arengukoostöö vahenditestEesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ning Euroopa Liit. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.