Skip to main content

Eesti Pagulasabi ja Garage48 ettevõtlusprogrammi tulemusena on Eestis loomisel ligi 30 pagulaste poolt juhitud äri

Pressiteade 12.10.2023

Pühapäeval kogunesid Tallinnas 28 äriidee omanikku ühes meeskondadega, et osaleda Eesti Pagulasabi ja Garage48 ettevõtlusprogrammi finaalis. Pagulaste poolt juhitud 16 parimat võistkonda liikusid edasi 6-kuulisesse mentorprogrammi. 

“Oleme Empowering Women programmi korraldanud neli aastat Ukrainas, Eestis teist aastat. Imeline on näha meeskondade arengut esimesest päevast, kus nad tulevad lagedale alles toore ideega, ja on veel veidi kahtlevad. Ja siis me näeme neid finaalis, kus kõik juba väga enesekindlalt enda tegemisi presenteerivad. Ajalugu on näidanud, et ka need, kes pooleaastasesse metorprogrammi ei saanud, katsuvad siiski oma äri saadud teadmistega käima lükata,“ ütles Garage48 projektijuht Noora Ustav.

Ettevõtlusprogrammi eesmärk on aidata põgenikel enda elu uues riigis jätkusuutlikult üles ehitada, pakkudes neile läbi enda ettevõtte sissetulekut, töökohti teistele, ning vajalikke teenuseid ühiskonnale. Kahenädalane ettevõtlusprogramm sisaldas endas ideede arendust, äriplaanide kirjutamist, turuolukorra kaardistamist ja palju muud. Töötoad ja ekspertide juhendamised suurendasid meeskonna- ning kogukonnatunnet.  

Kõik 16 äriideed on omamoodi huvitavad ning paljulubavad. Järgneva 6-kuulise mentorprogrammi vältel on osalejatel võimalik saada tuge vastavalt enda vajadustele. Lisaks sisaldab mentorprogramm endas ka vaimse tervise tuge. Ettevõtjatel on võimalus osaleda Eesti Pagulasabi MindSpring programmis, mille eesmärk on parandada pagulaste psühholoogilist heaolu ja soodustada integratsiooni,” ütles Eesti Pagulasabi toimetulekuprogrammi spetsialist Grete Karelsohn.

Kuueteistkümnest meeskonnast pea pooled on Tallinnast, ülejäänud tulevad Rõugest, Jõgevalt, Viimsist, Injust, Raplast, Märjamaalt, Olustverest, Keilast, Tartust ja Haapsalust. Ideed varieerusid peamiselt toitlustuse, kunsti ja käsitöö, meelelahutuse, lastehoiu, ilu ja teiste valdkondade vahel. 

Mõned näited: 

Art Kohvik loob Rõuge Kunstikuuri kohvikut koos erinevate töötubadega. Kohvikus pakutakse erinevaid küpsetisi, mida Alina ja Olena on kogunud erinevatest maailma paikadest. Töötubades saavad nii lapsed kui täiskasvanud kätt proovida erinevate loominguliste tegevustega.

UniqueTitaniumArt on pereettevõte Märjamaalt, mis toodab titaanmetallist käsitsi valmistatud ehteid. Iryna ja Yuriy töötavad titaanmetalliga kahes erinevas ainulaadses tehnikas - TIG-keevitus ja külmsepistamine.

Свободная Мама on loomas keskust psühholoogiliseks abiks Tallinnas, mis pakub paralleelselt seansse naistele ja lastele. Keskuse põhiidee on aidata rändetaustaga naistel ja lastel uue riigiga kohaneda.

Pilte üritusest leiab Garage48 Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/media/set?vanity=Garage48...

Eesti Pagulasabi ja Garage48 ettevõtlusprogrammi Empowering Women toetavad Briti Nõukogu, Swedbank Eestis ja EENA. 

 

Lisainfo:
Noora Ustav
noora@garge48.org
+37258810289

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
7 + 6 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.