Skip to main content

Eesti Pagulasabi tunnustati kui aasta vabaühendust!

Vabaühenduste liit EMSL tunnustas 26. jaanuaril kodanikuühiskonna 2016. aasta tegijaid. Toompea lossi Valges saalis toimuval tseremoonial anti tunnuskirjad silmapaistvaimale vabaühendusele, aasta investeeringule, vabakonda enam kasu toonud avaliku võimu esindajaile, kõlavaimale häälele, uudsele lahendusele ning aasta mõjusaimale teole.

Aasta vabaühenduseks nimetati Eesti Pagulasabi, mis aitab ohu eest pagenuid Eestis igapäevaste asjatoimetustega, tutvustab pagulasteemat laiemalt ning jõuab samal ajal toetada ka kaugel sõjakollete lähedal olevaid hädalisi. Viimastel aastatel on Eesti Pagulasabi väsimatult selgitanud, kes on pagulane, miks ta tuge vajab ning kuidas Eesti maailma probleemide lahendamises osaleda saab, laiendanud oma tegevust ning kaasanud rohkem inimesi.

Pagulasabi juht Eero Janson meenutas, kuidas ühing algas: 2011 leidis kaks täiesti tavalist kodanikku, et Eestil on probleem: rahvusvahelise kaitse saajad ei saa tuge piisavalt, et siin oma eluga alustada. “Mina olin kolmas inimene, liitusin aasta hiljem. Meid ühendas üks mõte: kui keegi tuleb me ukse taha, prõmmib ja hüüab ‘laske sisse muidu meid tapetakse!’, siis me avame ukse, mitte ei kustuta tuld ära ega sulge haaki. Sellepärast, et me saame.” Aastad hiljem on Pagulasabil pakkuda tugiisiku teenus, humanitaarabi väljapoole Eestit ning tegutsemas üle saja inimese. “See tunnustus on kõigile meile,” tõdes Eero Janson.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital kiitis aasta vabaühendust 5000 euroga.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
4 + 5 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.