Skip to main content

Inimõiguste päeva tasuta erilinastus ja arutelu: “Varjumäng”

Detsembris möödub 75 aastat inimõiguste deklaratsiooni vastuvõtmisest. Eesti Pagulasabi kutsub kõiki olulist verstaposti tähistama ja samas avaldama solidaarsust neile, kes on pidanud sunniviisiliselt oma kodud jätma ning kelle inimõigusi on rikutud.

13. detsembril toimub kinos Artis kell 17:00-19:00 Eesti Pagulasabi erilinastus, kus vaatame auhinnatud dokumentaalfilmi „Varjumäng“ Euroopasse saabuvatest alaealistest põgenikest ja arutleme koos asjatundjatega, missugune on inimõiguste tulevik 21. sajandil. Filmilinastusele järgnevas paneelarutelus jagavad oma mõtteid Uljana Ponomarjova (Eesti Inimõiguste Keskuse pagulasvaldkonna jurist) ja Indrek Juss (Sotsiaalkindlustusameti alaealiste välismaalaste peaspetsialist). Arutelu juhib Eesti Pagulasabi hariduse ja teadlikkuse programmi spetsialist Mirjam Rennit.

„Varjumäng“ (“Shadow Game”, Eefje Blankevoort ja Els van Driel, 2021) on närvekõditav dokumentaalfilm Euroopa riikide piiri- ja varjupaigapoliitika tagajärgedest sõjaliste konfliktide eest põgenevate teismeliste silmade läbi. Tarad, diskrimineerimine ja kujuteldamatud tingimused – Euroopa riike ümbritsevad piirid on muutnud inimlikul viisil varjupaiga taotlemise peaaegu võimatuks. Ohtraid takistusi trotsides võtavad alaealised põgenikud ette ohte täis teekonna ning riskivad oma eluga turvalisuse ja parema tuleviku nimel. Film linastub eestikeelsete subtiitritega.

Kohapeal on solidaarsusaktsioonina võimalik kirja panna toetussõnum põgenikele.

Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Priipääsme saab lunastada Kino Artise kodulehelt. Liitu üritusega Facebookis.

Olete väga oodatud!

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.