Skip to main content

Kogukonnaprogramm pani eestlased ja ukrainlased ühiselt jalgpalli mängima

Pilt
football team Karpaty

Riigid

521
Programmid

Sergei, Tartu üks kohalikest eesti-ukraina jalgpalliklubi FC Karpaty eestvedajatest, ütleb: „Tegime trenni ja vaikselt leidsime ühise keele ning suhtlesime juba sõprade moodi. Kui soetasin uue kodu ja vajasin abi kolimisel, tulid uued trennikaaslased 10 minutiga mulle appi.“ 

Pilt
team pic

 

See näide illustreerib hästi Eesti Pagulasabi kogukonnaprogrammi loogikat ja eesmärki.

Pagulasabi meeskond korraldab kogukonnaprogrammi raames erinevaid kogukonnaüritusi ja grupitegevusi: erinevatel teemadel naiste- ja meestegruppe, pereüritusi, kohanemisklubi kohtumisi ja keelekohvikuid. Kogukonnaprogrammi tegevused annavad rändetaustaga inimestele võimaluse luua Eestis uusi võrgustikke ning leida uusi tutvusi ja sõpru, pakkuda kuuluvustunnet ning seeläbi parandada vaimset heaolu, saada tuge ja motivatsiooni eesti keele õppimiseks ja palju muud. 

Eestisse elama asumisel on üks peamisi väljakutseid kohalikega mitteformaalsete kontaktide loomine, samas on kontaktid kohalikega oluline eeldus edasiseks lõimumiseks. Need kontaktid ei pruugi tekkida iseenesest ning seetõttu tuleb alguses kaasa aidata. Eesti Pagulasabi toob samade huvidega, kuid erineva päritoluga inimesed kokku, pakub platvormi ja võimaluse ühiseks tegevuseks. 

Suvel korraldas kogukonnaprogrammi koordinaator Xenia koos kohalike eestvedajatega ühistrennid kohalike ja Eestisse saabunud ukrainlastega. Treeningsarja lõpetas Annelinna kunstmurustaadionil toimunud turniir, kus osalesid võistkonnad Tartust ja Rakverest. Selle tulemusel tekkis sõprus, jätkus regulaarne treenimine ning suve lõpus registreeriti ühine jalgpallivõistkond, mis hakkas mängima saalijalgpalli rahvaliigas. 

Sergei jätkab: „Sama kambaga tekkis mõte luua omaenda võistkond, sest ühise huviala kaudu saadi ju tuttavaks. Muutusime aina aktiivsemaks ning suve jooksul võtsime osa neljast turniirist. Seejärel tekkis mõte minna võistkonnaga saalijalgpalli rahvaliiga meistrivõistlustele. Augusti algusest saadik otsisime treeningvõimalusi Tartus või selle lähiümbruses. Lõpuks saime võimaluse treenida Turu spordihoones ja Annelinna gümnaasiumis. Võistkonna ambitsioonid on suured ning suhtleme aktiivselt olemasolevate ning uute võimalike sponsoritega.

Seega on alanud saalijalgpallihooajal kõik oodatud FC Karpatyle kaasa elama! https://www.facebook.com/groups/1980520965662711/?ref=share&mibextid=K35XfP

Pilt
football

 

Eesti Pagulasabi kogukonnaprogrammi tegevusi rahastab ÜRO Pagulasamet.

 

Pilt
UNHCR logo
Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.