Skip to main content

Eesti ettevõte! Toeta Ukraina naisi nende iseseisval toimetulekul ja sõjast taastumisel

Garage48 ja Eesti Pagulasabi koostöös Ukraina organisatsiooniga “Unity for the Future”, on Eesti välisministeeriumi toetusel alates 2019. aastast Ukrainas ellu viinud ettevõtlusprogrammi, mis toetab sisepõgenikke ja haavatavas olukorras naisi oma mikro- ja väikeettevõtete loomisel. Tegemist on ainulaadse programmiga Ukrainas, mis on taganud 100% edu pere- ja mikroettevõtete loomisel ja perede iseseisval toimetulekul.

25. mail taasavasime sõja tõttu pooleli jäänud kolmanda programmi ning tervitame programmis naisi, kes on sõja tõttu kaotanud oma sissetulekud ning kes asuvad Zaporižžja, Dnipropetrovski, Poltava, Tšernihivi, Sumõ, Kiievi (v.a Kiievi linn), Kirovohradi ja Tšerkassõ oblastites. Oodatud on äriideed igast valdkonnast.

Avatud ettevõtlusteemaliste töötubade, kahenädalase ettevõtlustreeningu, starditoetuste ning 6-kuuse mentorlusega toetatakse pere- ja mikroettevõtete loomist, mida juhivad naised, kes seeläbi oma perele jätkusuutliku toimetuleku tagavad.

Programm on avatud registreerimiseks ning alustame esimese töötoaga 2. juulil: vaata programmi ja registreerimisinfot lähemalt!

Soovime kaasata partnereid, et aidata veelgi rohkem Ukraina naisi oma tuleviku üles ehitamisel. Oleme programmi olemasolevate vahendite piires laiendanud, ning programmis saab osaleda 160 tiimi. Hetkel saame starditoetusi jagada 31-le ärile. Partnerite toel soovime seda arvu suurendada ning jagada rohkem rahalisi starditoetusi naistele, kes on valmis oma ettevõtega alustama.  

Meie kogemus Ida-Ukrainas

Empowering Women ettevõtlusprogramm Ida-Ukrainas on kahe aasta jooksul osutunud 100% edukaks. Kahe aasta jooksul osales kahes programmis 380 naist ning programmis loodud ja rahalise toetuse saanud 29 ettevõtet tegutsesid jätkusuutlikult Ida-Ukrainas, suurem osa neist Donetski oblastis. Mitmed ettevõtted palkasid töötajaid ja toetasid seeläbi kohalikku kogukonda. Enamike perede sissetulek suurenes vähemalt 2 korda. 

Kohtusime veel selle aasta jaanuari lõpus Donetski ja Zaporižžja oblastis programmi läbinud naistega, kes oma edukaid ärisid juhtisid ja kasvatasid. Rohkem saab lugeda Garage48 blogist ja Eesti Päevaleht artiklist, mille pani kirja Tuuli Jõesaar. Käimasoleva sõja tingimustes on programmi naisettevõtjad leidnud võimalused oma ettevõtetega jätkamiseks. Meie naiste lugudega saab tutvuda Eesti Pagulasabi artikli vahendusel

Meie eesmärgiks on toetada võimalikult palju sarnaseid Ukraina supernaisi!

Toetusvõimalused

Empowering Women ettevõtlusprogrammis saavad osaleda nii uute äriideedega naised kui juba alustanud ettevõtjad, kes vajavad edasi liikumiseks lisatuge. Programmis on võimalik kandideerida kolmele erinevale starditoetusele. Teie ettevõttel on võimalus valida, millise starditoetusega panustada soovite:

  • 1000 EUR – toetad ühe ettevõtliku Ukraina naise loodavat ettevõtet
  • 2500 EUR – toetad ühte ettevõtlike Ukraina naiste tiimiga loodavat ettevõtet
  • 3500 EUR – toetad olemasolevat Ukraina naiste juhitud ettevõtet kriisiga toimetulekuks

Uute ettevõtjate jaoks on tegemist esemepõhise abiga, s.t meie kohapealne tiim soetab mentorprogrammi ja konsultatsioonide käigus iga ettevõtte spetsiifilised ja alustamiseks vajalikud seadmed ja tehnika või tehakse investeeringud näiteks äri tegutsemise ruumide renoveerimisse.

Meie eesmärgiks on anda starditoetust veel vähemalt 30 ärile, mis tähendab 30-60 000 € lisarahastuse vajadust. Iga panus loeb!

Mentorlus

Starditoetuse tagamisega koos on võimalus anda lisapanus Ukraina naiste ettevõtete edukaks algusteeks. Ootame teid 6-kuulises mentorprogrammis mentorina kaasa lööma ning ettevõtlikke Ukraina naisi oma kogemusele tuginedes toetama. Mentorprogramm algab pärast ettevõtlustreeningute lõppu novembris 2022.

Kuidas edasi?

Partnerlussoovist teadaandmiseks palun kasutage kõrvalolevat vormi.

Programmi teemal saame lähemalt arutada kõne teel. Palun broneerida aeg Kadri Tiisvelti Calendly kaudu või võtke ühendust e-maili või telefoni teel: 

  • Kadri Tiisvelt, kadri@garage48.org, +372 5669 8471
  • Eero Janson, eero@pagulasabi.ee, +372 517 4334
Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
CAPTCHA
4 + 1 =
Verification that you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.