Skip to main content

Armeenia

665

Armeenia

Alates 19. septembrist 2023 on Armeeniasse jõudnud enam kui 100 000 inimest, kes olid Mägi-Karabahhist lahkuma sunnitud. Lisaks on Armeenias jätkuvalt üle 30 000 inimese, kes põgenesid Mägi-Karabahhist pärast 2020. aasta konflikti, ning ligi 4000 kaitset vajavat inimest teistest riikidest. Pakume Armeenias rahapõhist abi.
Pilt
armeenia_kontori_avamine_2023
armenia_boundary

Programmes currently active in this country

Humanitaar­abi

Reageerime akuutsetele ja pikaajalistele kriisidele, toetades haavatavas seisus ja kriiside tõttu enim mõjutatud inimesi. Aitame pagulasi, sisepõgenikke ja inimesi, kes on jäänud elama keerulistesse tingimustesse ja raskesti ligipääsetavatesse piirkondadesse. 

Registreerisime kontori Armeenias, Jerevanis ametlikult 3. oktoobril 2023. Kontori avasid Eesti välisminister Margus Tsahkna, Armeenia asevälisminister Paruyr Hovhannisyan ja Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson. 

Taust

Alates 19. septembrist 2023 on Armeeniasse jõudnud enam kui 101 800 inimest, kes lahkusid Mägi-Karabahhist. Lisaks on Armeenias jätkuvalt üle 30 000 inimese, kes põgenesid Mägi-Karabahhist pärast 2020. aasta konflikti, ning ligi 4000 kaitset vajavat inimest teistest riikidest. Eesti Pagulasabina pakume Armeenias rahapõhist abi. Rahapõhise toetuse summa inimese kohta on 50 000 AMD (ca 114 eur) kuus.

Kuidas aitame?

Alustasime humanitaarabi andmisega Armeenia põhjaosas, Lori, Tavushi, Shiraki ja Kotayki piirkondades, kus praeguseks on 399 eakat põgenikku saanud Eesti riigi toel mitmeotstarbelist rahapõhist abi summas 50 000 AMD (umbes 115 EUR) inimese kohta kuus. 2024. aastal on plaanis pikaajalist toimetulekut toetavad tegevused, sh põllumajanduse ja väikeettevõtlusega alustamise toetused. Humanitaarabi andmine kohapeal on korraldatud meie enda meeskonna poolt koostöös kohalike organisatsioonidega. 

Miks just rahapõhine abi?

Mitmeotstarbeline rahapõhine abi lubab abivajajatel otsustada, mida neil parasjagu kõige kriitilisemalt tarvis on. Tavaliselt kasutatakse seda toidu, joogivee, ravimite, hügieenitarvete ja eluaseme eest tasumiseks. Rahapõhise abi määr lepitakse kokku koostöös teiste piirkonnas tegutsevate humanitaarorganisatsioonidega. Pikaajalist toimetulekut toetavad tegevused, näiteks põllumajanduslike ja äriliste tegevustega alustamise toetamine, aitavad uude elukohta asunud inimestel saavutada kiiremini oma leibkonna iseseisev toimetulek. Eesti Pagulasabil on sarnaste abiprogrammide elluviimisel varasemad kogemused muuhulgas Ukrainast ja Gruusiast.

Kuidas saad sina toetada?

Annetuskampaania “Armeenia heaks!” ootab annetusi kõige haavatavamate inimeste toetuseks. Oleme tänulikud kõikidele, kellel on võimalik toetada humanitaarolukorra leevendamist Armeenias.

 

 

Soovid panustada?

Kas sa soovid midagi teisiti teha? Võta meiega ühendust ning liitu Eesti Pagulasabiga! Saa osa tööst, mida teeme üle maailma. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.