Skip to main content

Youth displaced

Kas oled kunagi mõelnud, mis tunne on jätta sunniviisiliselt maha oma kodu, sõbrad, tuttavad paigad ning kolida kohta, kus kõik on uus? Olla pagulane, olla sisepõgenik - keegi, kelle sõda ja konfliktid on lükanud teele, kus valikuvõimalused piiratud, kuid tahe elada ja luua endiselt tugev.

Andsime kuuele noorele kätte telefonid ja mikrofonid ning avaldame siin nende igapäevaelu vloge, lisaks valmib aastal 2022 kõigest kokku dokumentaalfilm. 

Need noored on: Artur Ukrainast, pärit Horlivkast, mis on hetkel Venemaa poolt okupeeritud. Bassam ja Esraa Süüriast, kes põgenesid sõja eest ja elavad nüüd vastavalt Liibanonis ja Jordaanias. Niharlsan Sri Lankalt, kes kolis sealse relvakonflikti tõttu perega Eestisse. Martha Lõuna-Sudaanist, kes elab Keenia pagulaslaagris, ja Mariam Gruusiast, kes pidi lahkuma Shida regioonist, mis on hetkel Venemaa poolt okupeeritud.

See on kuue noore reaalsus läbi kaamerasilma: argitoimetused, unistused, hirmud, ambitsioonid. Lisaks saab iga noor võimaluse oma kogukonnas valida ühe valupunkti ning selle heaks midagi ära teha - mille ja kuidas? Seda ja kõike muud juba lähemalt nende enda kaudu.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.