Skip to main content

Humanitaar=abi programm

Humanitaar­abi programm

Programm pakub operatiivset, kiiret ja vajadustest lähtuvat abi inimestele, kes on pidanud relvakonfliktide või looduskatastroofide tõttu oma kodust lahkuma.

Pilt
Food distribution in Ukraine
Humanitaarabi

Tegevussuunad

Toiduabi

Aprillist kuni augusti alguseni tagasime toiduabi üle 24 000 inimesele Harkivi, Donetski ja Zaporižžja oblastides. Toiduprogrammiga jätkame septembris, mil lisame abisaavate oblastide sekka Hersoni oblasti. Programmi toetab Ukraina humanitaarfond (UHF) (OCHA) ja seda viiakse ellu koos kohalike partnerriikide valitsusväliste organisatsioonidega: RescueNow, GoodWill ja MTÜ Yes.

Riigid, kus antud programm tegutseb:

Eesti Pagulasabi alustas rahvusvaheliselt humanitaarabi andmist aastal 2014. Programmi eesmärk on pakkuda operatiivset, kiiret ja vajadustest lähtuvat abi inimestele, kes on pidanud relvakonfliktide või looduskatastroofide tõttu oma kodust lahkuma.

Igas puhkenud sõjas või relvakonfliktis on inimesi, kes selle tõttu kannatavad või selle eest põgenevad. Usume, et igaühel on õigus saada abi, kui ta seda vajab, ning tegutseme selle nimel, et Eesti humanitaarabi jõuaks otse abivajajateni. Väikese organisatsioonina ei suuda me sekkuda kõikjal, kus selle järele on vajadus, ometi saame oma sekkumistes olla paindlikud ja efektiivsed.

Hetkel pakub Eesti Pagulasabi humanitaarabi Ukrainas, Jordaanias, Liibanonis, Keenias, Türgis ja Gruusias. 

Get involved

Want to make a difference? Get involved with the Estonian Refugee Council and the work we're doing around the world.

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form