Skip to main content

Koolide tugiprogramm

Koolide tugiprogramm

Koolides pakume õpetajatele võimalust saada nõustamist ja koolitust rändega seotud teemadel. Samuti korraldame kooliõpilastele külalistunde rände- ja lõimumisküsimuste arutamiseks. Kooli tugiprogrammi alt leiab ka allalaaditavaid õppematerjale nt. lauamäng „Teemantsaar” ja „Rändelood”.

Teeme teavitustööd rände- ja intergratsiooniteemadest ühiskonnas. Pakume koolidele ja noortekeskustele hariduslikke külalistunde, kus räägime laste ja noortega rände- ja lõimumisteemadel. Selleks kasutame muu hulgas meie enda loodud ja 12-19-aastastele noortele suunatud arutelumängu "Teemantsaar".

"Teemantsaar" on mäng, mis paneb õpilasi arutlema uues riigis kohanemise ja lõimumisega seotud väljakutsete üle, keskendudes õpilaste loomingulistele ideedele, kuidas neid ületada. Möödunud poole aasta jooksul mängisid Pagulasabi töötajad rohkem kui 600 noorega 13 Eesti koolides lauamängu. Samuti pakume haridustöötajatele koolitusi ja materjale rändeteemaliste arutelude iseseisvaks läbiviimiseks.

"Teemantsaare" mängu saate alla laadida siin. PDF sisaldab prinditavat mängulauda (A4), arutelukaarte (A4) ja mängureegleid (A4).

Siit leiate kasutusjuhendi õpetajale mängusessiooni ja arutelu iseseisvaks läbiviimiseks.

Siit leiate õppematerjali “Rändelood”, kus on 12 rändeplakatit, mis kirjeldavad ja illustreerivaid rändetaustaga inimeste kogemusi.

Rohkem infot nõustamiste, koolituste ja külalistundide kohta: education@pagulasabi.ee

Soovid panustada?

Kas sa soovid midagi teisiti teha? Võta meiega ühendust ning liitu Eesti Pagulasabiga! Saa osa tööst, mida teeme üle maailma. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.