Skip to main content

Eesti Pagulasabi detsembrikuu tegevuste ülevaade

  • Alustasime Armeenias rahapõhise abi andmisega, hetkel oleme jõudnud 200 inimeseni. Rahapõhise toetuse summa inimese kohta on 50 000 AMD (ca 114 eur) kuus. 
  • Detsembris registreerisime ametlikult enda esinduse Gruusias, töö käib kontoripinna leidmiseks ja meeskonna ülesehitamiseks. Eesti Pagulasabi esindused on veel Ukrainas (Kiiev, Zaporižžja, Dnipro), Jordaanias (Ar-Ramtha), Armeenias (Jerevan), Eestis (Tallinn, Tartu). 
  • Kogume toetusi generaatori soetamiseks Ida-Ukrainasse kampaaniaga “Anna siilile särtsu”. Aitame siilid Eestimaa kodudesse ja soojuse Ukrainasse!
  • Talve üleelamise toetust oleme sel hooajal andnud Ukrainas ligi 10 000 inimesele
  • Jaanuaris lõpeb Jordaanias hüdropoonilise taimekasvatuse programmi etapp, mille käigus rajasime 17 kasvuhoonet. Lisaks osales 100 kasusaajat hüdropoonika-alastel koolitustel suurendamaks teadmisi veesäästlikest põllumajanduse viisidest
 
Humanitaarabi programm
Ukraina 
  • Anname rahapõhist abi (multi-purpose cash assistance), mille eest saavad inimesed osta toitu, ravimeid, hügieenitarvikuid ja muud esmavajalikku. Praeguse seisuga oleme rahapõhist abi andnud üle veerand miljonile ehk ca 258,663 inimesele kokku ca 47,5 miljoni euro väärtuses. Rahapõhine toetus leibkonnaliikme kohta ühes kuus on 3600 UAH (umbes 92 eurot). Kokku saab abi kolme kuu vältel. Ukraina rahapõhise toetuse taotlemiseks on avatud eraldi kõnekeskus ja taotlusplatvorm: https://register.pagulasabi.ee/. Hetkel anname toetust Zaporižžja, Donetski, Luhanski, Harkivi, Hersoni ja Mõkolajivi oblastides. 
  • Pakume talve üleelamise rahalist toetust tahkekütuste nagu kivisüsi, küttepuud, brikett või pelletid ostmiseks või gaasikütte arvete eest tasumiseks maal ja äärelinnas elavatele haavatavatele leibkondadele. Abi saab taotleda samades piirkondades, kus pakume ka üldist rahapõhist toetust. Kogu talvehooaja jooksul on majapidamistel õigus saada kütteabi 17 500 UAH (450 EUR). Hetkel oleme toetanud ligi 10 000 inimest. 
  • Oleme andnud toiduabi üle 33 000 inimesele Harkivi, Donetski, Hersoni ja Zaporižžja oblastites.
  • Oleme osa Joint Market Monitoring Initiative'ist (JMMI), mille raames aitame humanitaarabi sektoril hoida järjepidevat ülevaadet sellest, kus ja kuidas Ukrainas turud toimivad, kas ja kui kiiresti esmatarbekaupade hinnad tõusevad jne. Meie vastutusalaks on Zaporižžja, Hersoni ja Donetski oblastid. 
Armeenia
  • Alustasime Armeenias rahapõhise abi andmisega, hetkel oleme jõudnud 200 inimeseni. Rahapõhise toetuse summa inimese kohta on 50 000 AMD (ca 114 eur) kuus. 
 
Toimetulekuprogramm
Ukraina
  • Pakume haavatavas seisus olevatele naistele võimalust osaleda ettevõtlusprogrammides, et saada uusi teadmisi ning teenida jätkusuutlikku sissetulekut. Lisaks anname välja põllumajandustoetusi. Rohkem infot käimasolevate programmide ja kandideerimise kohta leiab meie toimetulekuprogrammi lehelt. 
Eesti 
  • Pagulasabi ja Garage48 koostöös läbiviidavas ettevõtlusprogrammis on käimas 6-kuuline mentorprogramm. Eelmisel aastal toimus mentorprogrammi raames 11 sessiooni, käesoleval aastal jätkame individuaalsete vajaduspõhiste sessioonidega. Veebruaris jätkuvad õppevisiidid kohalike ettevõtjate juurde, kus võõrustajad jagavad oma kogemusi ning programmis osalejatel on võimalik saada sissevaade kohalike äride sisemaailma.
  • Ettevõtluse arendusprogramm BOOST Tartus ja Jõhvis lõppes eelmise aasta 16. detsembril. Programmi finaalüritusel Tartus osales 14 programmi läbinud ettevõtet, millest žürii poolt valiti välja 3 parimat, kes said auhinnaks 1000-eurose toetuse oma ettevõtte edendamiseks. Lisaauhinnana saab üks silmapaistev ettevõte 10 tundi mentorlust. 
Jordaania 
  • Jaanuari seisuga lõpeb Jordaanias hüdropoonilise taimekasvatuse programmi etapp, mille käigus rajasime 17 kasvuhoonet. Lisaks osales 100 kasusaajat hüdropoonika-alastel koolitustel suurendamaks teadmisi veesäästlikest põllumajanduse viisidest. Kasvuhooned võimaldavad kasusaajatel kasvatada oma tarbeks toitu või väärindada saaki sissetulekute suurendamiseks. 

 

Nõustamisprogramm
  • Nõustame inimesi eelregistreerimisega Tallinnas (Vambola 6, Eesti Pagulasabi kontor) iga päev vahemikus 10-17. Kõikidele põgenikele ning neid aitavatele institutsioonidele ja inimestele on avatud infotelefon +372 5881 1311 (avatud E-R kell 10-17), e-mail counselling@pagulasabi.ee. Samuti on nõustamiseks avatud Viberi, Whatsappi, Telegrami kanalid numbril +372 5464 0007.
  • Jätkuvad igakuised kohanemist toetavad koolitused üle Eesti viiel teemal: haridussüsteem, ettevõtlus, juriidilised küsimused Eesti ja Ukraina näitel, töövaldkond ja digioskused. 2023 aastal toimus kokku 640 koolitust. Nõustamised leiavad aset üle Eesti, nii kontaktõppe vormis kui veebi teel ning neist on osa võtnud 4979 pagulast.
  • Keskendume hädamajutuse pakkumisele nendele pagulastele, kes on ootamatult elukoha kaotanud. 
 
Vaimse tervise programm
  • Vaimse tervise suunal pakume MindSpringi programmi pagulastele üle Eesti. Esimesed grupid alustasid märtsis ja tänaseks on kokku saanud üle 20 grupi ja gruppides on osalenud 163 inimest Keilas, Haapsalus, Viljandis, Pärnus, Sillamäel, Tallinnas ja Tartus.
 
Kogukonnaprogramm
  • Korraldame kogukonnaprogrammi raames regulaarseid grupitegevusi ning suuremaid pereüritusi. 2023. aastal toimus kokku 315 üritust/grupitegevust, kus osales ligi 5000 inimest ning viisime läbi viis suvist laagrivahetust kokku 120 lapsele ja sügisese linnalaari 20 noorele. Kogukonnaprogrammi ja huvikaitse programmi toetab mh ÜRO pagulasamet (UNHCR). 
Gruusia 
  • Gruusias aitame sel aastal võimestada kodanikuühiskonda ning anda rohkem häält põgenikele läbi kogukonna nõukogude. Kogukonna nõukogud on Gruusia sisepõgenike ja Ukraina pagulaste mitteametlikud esindusorganid. 15. detsembril toimus Gruusias kogukonnanõukogude konverents.

 

Huvikaitseprogramm
Eesti 
  • Andsime rahvusvahelistele organisatsioonidele nagu Euroopa Liidu Varjupaigaamet ja FRONTEX ülevaate pagulaste õiguste tagamisest Eestis.  
  • Esitasime Kultuuriministeeriumile arvamuse siseministri 13. augusti 2014. a määruse nr 34 „Kohanemisprogramm“ muutmise määruse eelnõule.

 

Eesti Pagulasabi tegevused on suures osas toetatud institutsionaalsete rahastajate poolt: Euroopa Liit (ECHO), ÜRO humanitaarasjade koordineerimise amet (OCHA), USAID/Bureau for Humanitarian Assistance (BHA), Eesti Välisministeerium jt. 

 

Eraisikuna ja ettevõtetena saab meie tegevusi jätkuvalt toetada meie kodulehel.

 

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Eesti Pagulasabi on Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud humanitaarabi organisatsioon. 

 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.