Skip to main content

Hariduse ja teadlikkuse programm

Hariduse ja teadlikkuse programm

Programmi eesmärk on tõsta teadlikkust sundrändest ja lõimumisest, tuues esile rändega kaasuvaid võimalusi ja väljakutseid.

Programmi tegevused:

  • Haridustöötajate nõustamine. Lasteaedadele pakume individuaalset nõustamist rände- taustaga laste ja noorte edukamaks vastuvõtmiseks.
  • Külalistunnid ja materjalid haridusasutustele. Viime koolides ja noortekeskustes läbi rände- ja lõimumisteemalisi harivaid tunde õpilastele ning pakume materjale õpetajatele ja noorsootöötajatele nende teemade käsitlemiseks.

Rohkem infot programmi kohta: education@pagulasabi.ee 

Pilt
education_prog_image

Tegevussuunad

Koolide tugiprogramm

Koolides pakume õpetajatele võimalust saada nõustamist ja koolitust rändega seotud teemadel. Samuti korraldame kooliõpilastele külalistunde rände- ja lõimumisküsimuste arutamiseks. Kooli tugiprogrammi alt leiab ka allalaaditavaid õppematerjale nt. lauamäng „Teemantsaar” ja „Rändelood”.

Lasteaedade toetamise programm "Avatud algus"

Lasteaedadele pakume nõustamist ja koolitusi, et toetada personali muu keele- ja kultuuritaustaga laste vastuvõtul ning mitmekultuurilise ja tolerantse rühmaruumi loomisel. Lasteaia toetusprogrammi alt leiab ka vabalt ligipääsetavaid õppematerjale, näiteks 8 õppevideot ja käsiraamatu lasteaiaõpetajatele.

Üldsuse teadlikkuse tõstmine

Liitu meie missiooniga, et edendada rände- ning lõimumisalast haridust ja teadlikkust. Korraldame mitmeid kaasahaaravaid ja informatiivseid avalikkuse teadlikkust tõstvaid sündmusi ning edendame kogukondades mõistmist, kaastunnet ja teadmiste jagamist. 

Riigid, kus antud programm tegutseb:

Hariduse ja teadlikkuse tõstmise programmi eesmärk on tõsta teadlikkust sundrändest ja lõimumisest, tuues esile rändega kaasuvaid võimalusi ja väljakutseid

Eesti Pagulasabi on erinevaid haridusega seotud ja teadlikkust tõstvaid tegevusi läbi viinud alates aastast 2015.

Kui teil on küsimusi või soovite rohkem teada saada nõustamisvõimaluste, koolituste ja külalistundide kohta, kirjutage meile education@pagulasabi.ee.

Soovid panustada?

Kas sa soovid midagi teisiti teha? Võta meiega ühendust ning liitu Eesti Pagulasabiga! Saa osa tööst, mida teeme üle maailma. 

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.